APLIKACJE

EDUKACJA 3.0 AR

Nowoczesna aplikacja edukacyjna wykorzystująca technologię rzeczywistości rozszerzonej (AR)

Aplikacja „EDUKACJA 3.0 AR” to wiedza, ciekawostki i informacje o działaniu organizmu ludzkiego, trójwymiarowe wizualizacje figur geometrycznych oraz narzędzia wspomagające naukę języków obcych. W programie znajdują się ćwiczenia i zabawy wykorzystujące technologię rzeczywistości rozszerzonej, które są podzielone na etapy edukacyjne. Aplikacja została zaprojektowana w oparciu o podstawę programową nauczania szkolnego.

Pobierz aplikację „EDUKACJA 3.0 AR”
ze sklepu Google Play

Anatomia człowieka

W tym dziale znajdują się ćwiczenia oraz ciekawostki o działaniu ludzkiego organizmu. Do dyspozycji są takie aktywności jak:

Matematyka

W tej sekcji można znaleźć trójwymiarowe animacje modeli geometrycznych

Języki obce

Aplikacja wspomaga naukę języków obcych wykorzystując technologię Augmented Reality (Rzeczywistość rozszerzona). Uczniowie rozwiązując zadania poprzez zabawę zapamiętują słówka z danego języka. W dziale możemy znaleźć ćwiczenia takie jak:

Zabawy AR

W tej zakładce dostępne są aktywności niezwiązane z realizowaniem materiału edukacyjnego. Ćwiczenia dostępne w tym dziale pokazują możliwości rzeczywistości rozszerzonej (AR). Przykładowe realizacje dostępne w tej kategorii

Przykładowe karty pracy

Pobierz karty pracy
do aplikacji

Uczeń – użytkownik, korzystając z nowoczesnych technologii i rozwiązując zadania, zdobywa wiedzę łączącą świat nauki z codziennością oraz otoczeniem społecznym
i przyrodniczym. Ćwiczenia i zadania zawierają własne instrukcje.
Są one dostępne na początku ćwiczenia, a potem pod ikoną .

Część ćwiczeń wymaga wcześniejszego przygotowania – wydrukowania materiałów
do pracy. Informuje o tym ikonka i polecenie na początku ćwiczenia.

Aplikacja człowiek wykorzystuje technologię rzeczywistości rozszerzonej (AR). Używając smartfona lub tabletu wyposażonego w kamerę po zeskanowaniu odpowiedniej karty (znacznika) można na ekranie urządzenia wyświetlić dodatkowy tekst, grafikę zdjęcie, animację, film lub obiekt 3D. Wyświetlany hologram jest powiązany ze znacznikiem, co powoduje wrażenie jakbyśmy rozszerzali nasz realny świat o wirtualne treści.

Możliwość zeskanowania karty pracy jest w ćwiczeniach wskazywana przyciskiem „Zeskanuj” lub faktem uruchomienia kamery urządzenia.

Pobierz aplikację „EDUKACJA 3.0 AR”
ze sklepu Google Play

Skip to content