Kazimierz inaczej – ścieżki dydaktyczne
Aplikacja “Kazimierz inaczej” to przewodnik łączący oddziały Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym”. Przewodnik jest skierowany do dorosłych turystów. Aplikacja oferuje zwiedzanie na czterech ścieżkach tematycznych: Kultura i tradycja żydowska, Wisła, Malowniczy Kazimierz i Magia Kazimierza.
Kazimierz Dolny to jedno z najpiękniejszych polskich miasteczek. Co roku odwiedzają je tłumy turystów z całego świata. Czy jednak znają tajemnice, ciekawostki i anegdoty dotyczące tego miasteczka? Oto propozycje ciekawych wypraw w poszukiwaniu wiedzy i przygody.
W aplikacji znajdują się 4 ścieżki tematyczne zawierające punkty interaktywne: zagadki oraz treści merytoryczne:
- ścieżka dotycząca kultury i tradycji żydowskiej, m.in. kolekcji sreber związanych z tradycjami żydowskimi (Muzeum Sztuki złotniczej), obrazami malarzy żydowskich (Kamienica Celejowska) czy motywem Żyda-nosiwody z obrazu Ch. Goldberga,
- ścieżka Wisła jako motyw przewodni w aspekcie handlowym rzeki – spichlerze, bogactwa fauny i flory Wisły (Oddział Przyrodniczy), inspiracje Wisłą w aspekcie artystycznym (Kamienica Celejowska) oraz wypełniona tekstami o Wiśle (Dom Kuncewiczów),
- ścieżka malowniczy Kazimierz – budynki drewniane, kryte gontem, relokowane do Kazimierza Dolnego i należące do Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym,
- ścieżka magia Kazimierza prezentująca m.in. turbiny przed spichlerzem, Karola Sicińskiego – architekta Kazimierza Dolnego oraz jego mieszkankę i pisarkę Marię Kuncewiczową.
Ścieżkami tematycznymi mogą podążać wszyscy zainteresowani dysponujący smartfonem lub tabletem wyposażonym w przeglądarkę internetową z dostępem do Internetu.
W trakcie zwiedzania użytkownicy poznają tajemnice, ciekawostki i anegdoty dotyczące miasteczka oraz zbiory Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.
Zasady gry:
1. Odkryj zagadki ukryte na ścieżkach za pomocą smartfona lub tabletu z dostępem do internetu.
2. Odwiedź oddziały Muzeum Nadwiślańskiego i wprowadź kody do zadań.
3. Rozwiązuj zagadki i odkrywaj kolejne fragmenty wirtualnych pamiątek z Kazimierza Dolnego.